Maserati Quattroporte II

Maserati Quattroporte II, 1974 ve 1978 yılları arasında üretilen büyük bir sedandı. Maserati'nin Citroën döneminde geliştirilen araç, Citroën SM'den türetilen teknolojiye dayanıyordu. Bir Quattroporte için ilk ve benzersiz bir konfigürasyon olan önden çekişli mimariyi benimsemiştir. Stil Marcello Gandini tarafından yapıldı. Petrol krizi ve Citroën'in mali zorlukları üretimi ciddi şekilde sınırladı.
Ödüller
Fiyatı Maserati Quattroporte II şuradan başlar 180,000 €, 195,000 $, 155,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Quattroporte II |
| Kod adı | AM123 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 23/10/1974 |
| Üretim başlangıç yılı | 1974 |
| Üretim yılı sonu | 1978 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 5,13 m |
| Yükseklik | 1,38 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,81 m |
Versiyonlar
- Quattroporte II 3.0 V6
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V6 3.0 | 190 hp | 255 Nm | FWD | 9,5 s | 30 s | 220 km/saat | 1700 kg | 8,9 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.