Maserati Quattroporte II

De Maserati Quattroporte II was een grote sedan die tussen 1974 en 1978 werd geproduceerd. Hij werd ontwikkeld tijdens Maserati's Citroën-periode en was gebaseerd op technologie afkomstig van de Citroën SM. Hij had een architectuur met voorwielaandrijving, een eerste en unieke configuratie voor een Quattroporte. De styling was in handen van Marcello Gandini. De oliecrisis en de financiële problemen van Citroën beperkten de productie aanzienlijk.
Prijzen
De prijs van Maserati Quattroporte II start vanaf 180.000 €, 195.000 $, 155.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati Quattroporte II |
| Codenaam | AM123 |
| Segment | Salon |
| Datum van presentatie | 23/10/1974 |
| Startjaar productie | 1974 |
| Einde productiejaar | 1978 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 5,13 m |
| Hoogte | 1,38 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,81 m |
Versies
- Quattroporte II 3.0 V6
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V6 3.0 | 190 pk | 255 Nm | FWD | 9,5 s | 30 s | 220 km/u | 1700 kg | 8,9 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.