Maserati Quattroporte I

Maserati Quattroporte I, 1963 ile 1969 yılları arasında üretilen lüks bir sedandır. Tarihteki ilk Quattroporte ve dünyadaki ilk yüksek performanslı lüks salonlardan biriydi. Pietro Frua tarafından tasarlanan model, İtalyan zarafetini, büyük konforu ve Maserati GT'lerden türetilen V8 motorları bir araya getirmiştir. Kısa sürede hem iş dünyasının liderlerinin hem de ünlülerin gözdesi haline geldi.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Maserati Quattroporte I şuradan başlar 90,000 €, 95,000 $, 80,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Quattroporte |
| Kod adı | AM107 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 30/10/1963 |
| Üretim başlangıç yılı | 1963 |
| Üretim yılı sonu | 1969 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,91 m |
| Yükseklik | 1,38 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,85 m |
Versiyonlar
- Quattroporte 4.2
- Quattroporte 4.7
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 4.2 | 260 hp | 377 Nm | RWD | 8 s | 26 s | 230 km/s | 1700 kg | 6,5 |
| Benzin | V8 4.7 | 290 bhp | 410 Nm | RWD | 7,2 s | 24 s | 255 km/s | 1750 kg | 6 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi


