Maserati Quattroporte I

De Maserati Quattroporte I is een luxueuze sedan die tussen 1963 en 1969 werd geproduceerd. Het was de eerste Quattroporte in de geschiedenis en een van de eerste high-performance luxe saloons ter wereld. Het model, ontworpen door Pietro Frua, combineerde Italiaanse elegantie, groot comfort en V8-motoren afgeleid van Maserati GT's. Het werd al snel een favoriet bij zowel zakenlieden als beroemdheden.
Reclame
Prijzen
De prijs van Maserati Quattroporte I start vanaf 90.000 €, 95.000 $, £ 80.000.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati Quattroporte |
| Codenaam | AM107 |
| Segment | Salon |
| Datum van presentatie | 30/10/1963 |
| Startjaar productie | 1963 |
| Einde productiejaar | 1969 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,91 m |
| Hoogte | 1,38 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,85 m |
Versies
- Quattroporte 4.2
- Quattroporte 4.7
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V8 4.2 | 260 pk | 377 Nm | RWD | 8 s | 26 s | 230 km/u | 1700 kg | 6,5 |
| Benzine | V8 4.7 | 290 pk | 410 Nm | RWD | 7,2 s | 24 s | 255 km/u | 1750 kg | 6 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij


