Maserati Bora

Maserati Bora, 1971 ile 1978 yılları arasında 530 adet üretilen bir süper otomobildi. 1971 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan otomobil, Maserati için bir devrimi temsil ediyor ve markanın arkadan ortadan motorlu ilk yol otomobili oluyordu. Italdesign için Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanan köşeli, modern tarzı 1970'lere damgasını vurdu. Bora, Citroën'den miras alınan hidrolik yardım da dahil olmak üzere yüksek performans, konfor ve ileri teknolojiyi bir araya getirdi.
Ödüller
Fiyatı Maserati Bora şuradan başlar 180,000 €, 195,000 $, 155,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Bora |
| Kod adı | AM117 |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 11/03/1971 |
| Üretim başlangıç yılı | 1971 |
| Üretim yılı sonu | 1978 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,33 m |
| Yükseklik | 1,13 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,76 m |
Versiyonlar
- Bora 4.7
- Bora 4.9
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 4.7 | 310 hp | 460 Nm | RWD | 6,8 s | 20 s | 260 km/saat | 1535 kg | 5 |
| Benzin | V8 4.9 | 330 hp | 481 Nm | RWD | 6,5 s | 19 s | 270 km/saat | 1550 kg | 4,7 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.