Maserati Bora

De Maserati Bora was een supercar waarvan er 530 werden geproduceerd tussen 1971 en 1978. Hij werd gepresenteerd op de Autosalon van Genève in 1971 en betekende een revolutie voor Maserati. Het was de eerste auto van het merk die was uitgerust met een middenmotor achterin. De hoekige, moderne stijl, ontworpen door Giorgetto Giugiaro voor Italdesign, markeerde de jaren 1970. De Bora combineerde hoge prestaties, comfort en geavanceerde technologie, waaronder hydraulische assistentie die hij van Citroën had geërfd.
Prijzen
De prijs van Maserati Bora start vanaf 180.000 €, 195.000 $, 155.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati Bora |
| Codenaam | AM117 |
| Segment | Supercar |
| Datum van presentatie | 11/03/1971 |
| Startjaar productie | 1971 |
| Einde productiejaar | 1978 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,33 m |
| Hoogte | 1,13 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,76 m |
Versies
- Bora 4.7
- Bora 4.9
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V8 4.7 | 310 pk | 460 Nm | RWD | 6,8 s | 20 s | 260 km/u | 1535 kg | 5 |
| Benzine | V8 4.9 | 330 pk | 481 Nm | RWD | 6,5 s | 19 s | 270 km/u | 1550 kg | 4,7 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.