Maserati 5000 GT

Maserati 5000 GT, 1959 ve 1965 yılları arasında üretilen ultra özel bir GT'ydi. İran Şahı'nın isteği üzerine geliştirilen araç, 3500 GT'den türetilen bir şasi ile yarışlardan elde edilen güçlü bir V8 motoru bir araya getiriyordu. Çok az sayıda ve genellikle ısmarlama karoserlerle üretilen bu araç, kısa sürede döneminin en prestijli ve lüks Maseratis'lerinden biri haline geldi.
Ödüller
Fiyatı Maserati 5000 GT şuradan başlar 1.200.000 €, 1.300.000 $, 1.050.000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati 5000 GT |
| Kod adı | AM103 |
| Segment | Grand Turizm |
| Sunum tarihi | 31/10/1959 |
| Üretim başlangıç yılı | 1959 |
| Üretim yılı sonu | 1965 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,90 m |
| Yükseklik | 1,34 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,75 m |
Versiyonlar
- 5000 GT Touring
- 5000 GT Allemano
- 5000 GT Frua
- 5000 GT Ghia
- 5000 GT Bertone
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 4.9 | 340 hp | 480 Nm | RWD | 6,5 s | 20 s | 270 km/saat | 1600 kg | 4,7 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.