Maserati 5000 GT

De Maserati 5000 GT was een ultra-exclusieve GT die tussen 1959 en 1965 werd geproduceerd. Hij werd ontwikkeld op verzoek van de Sjah van Iran en combineerde een chassis dat was afgeleid van de 3500 GT met een krachtige V8-motor uit de racerij. Hij werd in zeer kleine aantallen geproduceerd en vaak met een op maat gemaakt koetswerk, waardoor hij al snel uitgroeide tot een van de meest prestigieuze en luxueuze Maserati's van zijn tijd.
Prijzen
De prijs van Maserati 5000 GT start vanaf 1.200.000 €, 1.300.000 $, £ 1.050.000.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati 5000 GT |
| Codenaam | AM103 |
| Segment | Groot Toerisme |
| Datum van presentatie | 31/10/1959 |
| Startjaar productie | 1959 |
| Einde productiejaar | 1965 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,90 m |
| Hoogte | 1,34 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,75 m |
Versies
- 5000 GT Touring
- 5000 GT Allemano
- 5000 GT Frua
- 5000 GT Ghia
- 5000 GT Bertone
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V8 4.9 | 340 pk | 480 Nm | RWD | 6,5 s | 20 s | 270 km/u | 1600 kg | 4,7 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.