Lancia Gamma II

Lancia Gamma II, Gamma isminin Lancia serisine geri dönüşüne işaret ediyor. 2026 yılında tanıtılan bu yeni premium fastback SUV, İtalyan markanın Avrupa'daki rönesansında stratejik bir rol oynuyor. Stellantis Group'un STLA Medium platformunu temel alan Gamma, Peugeot 3008 ve DS N°7'nin yeni nesilleri de dahil olmak üzere Grubun birçok premium modeliyle birçok teknik özelliği paylaşıyor. Görsel olarak Gamma, tasarıma daha rafine bir İtalyan yaklaşımı ile zarif, modern bir fastback siluetini benimsiyor. İtalya'daki Melfi fabrikasında üretilen Gamma, hibrit ve 100 % elektrikli güç aktarma organlarıyla Lancia'yı Avrupa premium segmentine geri döndürmeyi hedefliyor.
Ödüller
Fiyatı Lancia Gamma II şuradan başlar 43,900, 50,000 $, £37,900.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Lancia |
|---|---|
| Ticari isim | Lancia Gamma |
| Kod adı | L74 |
| Segment | SUV |
| Sunum tarihi | 26/05/2026 (sunum makalesine bakınız) |
| Üretim başlangıç yılı | 2026 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Melfi fabrikası |
| Uzunluk | 4,67 m |
| Yükseklik | 1,66 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,89 m |
| Platform | STLA Orta |
Versiyonlar
- Lancia Gamma
- Langia Gamma HF Hattı
- Lancia Gamma HF
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | Turbo 100 | 145 hp | 230 Nm | FWD | 10,4 s | s | 201 km/s | 1556 kg | 10,7 |
| BEV | FWD | 230 hp | 343 Nm | FWD | 7,7 s | s | 190 km/s | 2091 kg | 9 |
| Benzin | FWD Uzun Menzilli | 245 hp | 343 Nm | FWD | 7,8 s | s | 190 km/s | 2138 kg | 8,7 |
| Benzin | AWD Uzun Menzilli | 350 hp | 509 Nm | AWD | 5,4 s | s | 190 km/s | 2252 kg | 6,4 |
Lancia Gamma II elektrik
Aküler (elektrikli tahrik)
| Versiyon | Tedarikçi | Ağırlık | Kapasite | Teknoloji | Özerklik | DC güç | AC güç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FWD | CATL | kg | 80 kWh | NMC | 543 km | 160 kW | kW |
| FWD Uzun Menzilli | CATL | kg | 104 kWh | NMC | 740 km | 160 kW | kW |
| AWD Uzun Menzilli | CATL | kg | 104 kWh | NMC | 679 km | 160 kW | kW |
Şarj süresi (elektrik motoru)
Arabayı şarj etmek ne kadar sürer? Lancia Gamma II ?
Bu araçla ilgili şarj süresi yoktur.
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Lancia Gamma'daki son makaleler :
Sahiplerin görüşleri
Bu arabaya sahip misiniz veya sahip oldunuz mu? Deneyiminizi paylaşın.

