Lancia Gamma II

De Lancia Gamma II markeert de terugkeer van de naam Gamma in het Lancia-gamma. Deze nieuwe premium fastback SUV, die in 2026 wordt gepresenteerd, speelt een strategische rol in de Europese renaissance van het Italiaanse merk. De Gamma is gebaseerd op het STLA Medium-platform van de Stellantis Group en deelt veel technische kenmerken met verschillende topmodellen van de groep, waaronder de nieuwe generaties van de Peugeot 3008 en DS N°7. Visueel heeft de Gamma een elegant, modern fastback-silhouet, met een meer verfijnde, Italiaanse benadering van design. Hij wordt geproduceerd in de fabriek van Melfi in Italië en moet Lancia terugbrengen in het Europese topsegment met hybride en 100 % elektrische aandrijflijnen.
Prijzen
De prijs van Lancia Gamma II vanaf 43.900, 50.000 $, £ 37.900.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Lancia |
|---|---|
| Handelsnaam | Lancia Gamma |
| Codenaam | L74 |
| Segment | SUV |
| Datum van presentatie | 26/05/2026 (zie presentatie artikel) |
| Startjaar productie | 2026 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Fabriek Stellantis Melfi |
| Lengte | 4,67 m |
| Hoogte | 1,66 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,89 m |
| Platform | STLA Middel |
Versies
- Lancia Gamma
- Langia Gamma HF-lijn
- Lancia Gamma HF
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | Turbo 100 | 145 pk | 230 Nm | FWD | 10,4 s | s | 201 km/u | 1556 kg | 10,7 |
| BEV | FWD | 230 pk | 343 Nm | FWD | 7,7 s | s | 190 km/u | 2091 kg | 9 |
| Benzine | FWD lange afstand | 245 pk | 343 Nm | FWD | 7,8 s | s | 190 km/u | 2138 kg | 8,7 |
| Benzine | AWD Lange afstand | 350 pk | 509 Nm | AWD | 5,4 s | s | 190 km/u | 2252 kg | 6,4 |
Lancia Gamma II elektrische
Batterijen (elektrische aandrijving)
| Versie | Leverancier | Gewicht | Capaciteit | Technologie | Autonomie | Gelijkstroomvoeding | AC-voeding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FWD | CATL | kg | 80 kWh | NMC | 543 km | 160 kW | kW |
| FWD lange afstand | CATL | kg | 104 kWh | NMC | 740 km | 160 kW | kW |
| AWD Lange afstand | CATL | kg | 104 kWh | NMC | 679 km | 160 kW | kW |
Oplaadtijd (elektromotor)
Hoe lang duurt het om de auto op te laden? Lancia Gamma II ?
Deze auto heeft geen oplaadtijd.
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Laatste artikelen in Lancia Gamma :
Meningen van eigenaars
Bent u eigenaar of eigenaar geweest van deze auto? Deel uw ervaring.

