Lamborghini Jalpa

Lamborghini Jalpa 1981 ve 1988 yılları arasında üretilen bir spor otomobildi. Urraco'nun yerini aldı ve V8 motorla donatılmış daha erişilebilir bir Lamborghini olarak konumlandırıldı. Bertone tasarımı ve markanın V12'lerine göre daha kolay kullanımı ile günlük sürüş için daha kullanışlı bir alternatifti.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Lamborghini Jalpa şuradan başlar 80,000 €, 85,000 $, 70,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Lamborghini |
|---|---|
| Ticari isim | Lamborghini Jalpa |
| Kod adı | P350 |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 01/03/1981 |
| Üretim başlangıç yılı | 1981 |
| Üretim yılı sonu | 1988 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Sant'Agata Bolognese'deki Lamborghini fabrikası |
| Uzunluk | 4,33 m |
| Yükseklik | 1,14 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,88 m |
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 3.5 | 255 hp | 313 Nm | RWD | 6 s | 18 s | 250 km/saat | 150 kg | 5,8 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi

