Lamborghini Jalpa

De Lamborghini Jalpa was een sportwagen die tussen 1981 en 1988 werd geproduceerd. Hij volgde de Urraco op en werd gepositioneerd als een meer toegankelijke Lamborghini, uitgerust met een V8-motor. Met zijn Bertone-design en betere rijeigenschappen dan de V12's van het merk, was het een bruikbaarder alternatief voor alledaags gebruik.
Reclame
Prijzen
De prijs van Lamborghini Jalpa start vanaf 80.000 €, 85.000 $, 70.000 POND.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Lamborghini |
|---|---|
| Handelsnaam | Lamborghini Jalpa |
| Codenaam | P350 |
| Segment | Supercar |
| Datum van presentatie | 01/03/1981 |
| Startjaar productie | 1981 |
| Einde productiejaar | 1988 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Lamborghini-fabriek in Sant'Agata Bolognese |
| Lengte | 4,33 m |
| Hoogte | 1,14 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,88 m |
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V8 3.5 | 255 ea | 313 Nm | RWD | 6 s | 18 s | 250 km/u | 150 kg | 5,8 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij

