Kimera K39

Kimera K39, Kimera Automobili tarafından 2026 yılında tanıtılan bir İtalyan hiper otomobilidir. Lancia Rally 037'den esinlenen EVO37 ve EVO38'in ardından, Piedmont merkezli üretici şimdi tamamen yeni bir proje ile ölçek değiştirdi. 1980'lerin İtalyan dayanıklılık prototipleri ve ralli otomobillerinden esinlenilen K-39, aerodinamik için tasarlanmış ekstrem bir gövdeye sahip ve Koenigsegg tarafından tedarik edilen ve 1.000 bhp güç üreten çift turboşarjlı bir V8 motorla çalışıyor.
Ödüller
Fiyatı Kimera K39 şuradan başlar 2.300.000 €, 2.700.000 $, 2.000.000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Kimera Automobili |
|---|---|
| Ticari isim | Kimerai K39 |
| Kod adı | K39 |
| Segment | Hiper Otomobil |
| Sunum tarihi | 16/05/2026 |
| Üretim başlangıç yılı | 2026 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Cuneo'daki Kimera Automobili fabrikası |
| Uzunluk | 4,6 m |
| Yükseklik | 1,1 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,9 m |
Versiyonlar
- K-39
- K-39 Pikes Peak
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 5.0 Biturbo Koenigsegg | 1000 hp | 1200 Nm | RWD | 2,5 s | 6,5 s | 350 km/saat | 1100 kg | 1,1 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Kimerai K39 ile ilgili son makaleler:

Kimera K-39«u tanıttı: 1980 lerden bir Lancia'dan esinlenildi... İsveç'ten 1000 bhp'lik bir V8 ile "bir hayalden çok daha fazlası"

Kimera Automobili hayranları için kötü haber!

Kimera, Lancia Beta Montecarlo yarış otomobiline bir saygı duruşu niteliğindeki K39 ile motor sporlarına giriş yapmaya hazırlanıyor

