Alfa Romeo Tipo 33

Alfa Romeo Tipo 33, 1967'den itibaren Autodelta tarafından geliştirilen bir yarışma otomobiliydi. Dayanıklılık şampiyonalarında yer almak üzere tasarlanmış ve kısa sürede zamanının en gelişmiş prototiplerinden biri olarak kendini kanıtlamıştır.
Yol versiyonu olan 33 Stradale çok az sayıda üretildi (resmi bilgilere göre 18) ve şu anda şimdiye kadar yapılmış en güzel otomobillerden biri olarak kabul ediliyor. Ortaya monte edilmiş V8 motoru ile teknik temelini yarış otomobilinden almıştır.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo Tipo 33 şuradan başlar .
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo Tipo 33 |
| Kod adı | 33 |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 12/03/1967 |
| Üretim başlangıç yılı | 1967 |
| Üretim yılı sonu | 1977 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Autodelta fabrikası |
| Uzunluk | 3,97 m |
| Yükseklik | 0,99 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,71 m |
Versiyonlar
Gelişmeler
- Tipo 33/2 (1967 - 1969)
- Tipo 33/3 (1969 - 1971)
- Tipo 33 TT12 (1973 - 1975)
- Tipo 33 SC12 (1976 - 1977)
Versiyonlar
- 33 Stradale (ultra sınırlı yol versiyonu)
- Tipo 33 (yarışma versiyonları)
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 2.0 V8 (Stradale) | 230 hp | 206 Nm | RWD | 5,5 s | 15 s | 260 km/saat | 700 kg | 3 |
| Benzin | 2.0 V8 (yarış) | 270 hp | Nm | RWD | 5 s | 13 s | 280 km/saat | 650 kg | 2,4 |
| Benzin | 3.0 V8 | 400 hp | Nm | RWD | 4 s | 10 s | 300 km/s | 700 kg | 1,8 |
| Benzin | 3.0 Flat-12 | 500 hp | Nm | RWD | 3,5 s | 9 s | 320 km/saat | 750 kg | 1,5 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
