Alfa Romeo Tipo 33

De Alfa Romeo Tipo 33 was een competitieauto die vanaf 1967 werd ontwikkeld door Autodelta. Hij was ontworpen om deel te nemen aan uithoudingskampioenschappen en werd al snel een van de meest geavanceerde prototypen van zijn tijd.
De wegversie, de 33 Stradale, werd in zeer kleine aantallen geproduceerd (18 volgens officiële informatie) en wordt nu beschouwd als een van de mooiste auto's ooit gebouwd. De technische basis was de raceauto, met een in het midden geplaatste V8-motor.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo Tipo 33 begint bij .
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo Tipo 33 |
| Codenaam | 33 |
| Segment | Supercar |
| Datum van presentatie | 12/03/1967 |
| Startjaar productie | 1967 |
| Einde productiejaar | 1977 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Autodelta fabriek |
| Lengte | 3,97 m |
| Hoogte | 0,99 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,71 m |
Versies
Ontwikkelingen
- Tipo 33/2 (1967 - 1969)
- Tipo 33/3 (1969 - 1971)
- Tipo 33 TT12 (1973 - 1975)
- Tipo 33 SC12 (1976 - 1977)
Versies
- 33 Stradale (ultra-gelimiteerde wegversie)
- Tipo 33 (wedstrijdversies)
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 2.0 V8 (Stradale) | 230 pk | 206 Nm | RWD | 5,5 s | 15 s | 260 km/u | 700 kg | 3 |
| Benzine | 2.0 V8 (race) | 270 pk | Nm | RWD | 5 s | 13 s | 280 km/u | 650 kg | 2,4 |
| Benzine | 3.0 V8 | 400 pk | Nm | RWD | 4 s | 10 s | 300 km/u | 700 kg | 1,8 |
| Benzine | 3,0 Flat-12 | 500 pk | Nm | RWD | 3,5 s | 9 s | 320 km/u | 750 kg | 1,5 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
