Alfa Romeo 2600

Alfa Romeo 2600 1962 ile 1968 yılları arasında üretildi ve geleneksel sıralı altı silindirli motorla donatılan son Alfa Romeo oldu. 2000'in ardından gelen bu model, üstün performansı ve gelişmiş konforuyla markanın en üst sınıf modeliydi.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo 2600 şuradan başlar 50,000 €, 55,000 $, 45,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo 2600 |
| Kod adı | 106 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 01/03/1962 |
| Üretim başlangıç yılı | 1962 |
| Üretim yılı sonu | 1968 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Arese bitkisi |
| Uzunluk | 4,70 m |
| Yükseklik | 1,48 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,67 m |
Versiyonlar
- 2600 Berlina
- 2600 Sprint
- 2600 Örümcek
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 2.6 | 145 hp | 216 Nm | RWD | 10,5 s | 0 s | 190 km/s | 1400 kg | 9,6 |
| Benzin | 2.6 Sprint | 145 hp | 216 Nm | RWD | 10 s | 0 s | 200 km/s | 1350 kg | 9,3 |
| Benzin | 2.6 Örümcek | 145 hp | 216 Nm | RWD | 0 s | 0 s | 200 km/s | 1300 kg | 8,9 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.