Alfa Romeo 2000

Alfa Romeo 2000, 1958 ve 1961 yılları arasında üretilen üst sınıf bir modeldi. 1900'ün ardından gelen bu model, daha yüksek konfor seviyesi ve gelişmiş performansıyla üst sınıfa geçişin işaretiydi. Sedan, coupé ve cabriolet olarak sunulan model, 50'li yılların sonundaki İtalyan zarafetini yansıtıyor ve 2600'ün gelişinin yolunu açıyordu.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo 2000 şuradan başlar 40,000 €, 43,000 $, 35,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo 2000 |
| Kod adı | 102 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 31/10/1957 |
| Üretim başlangıç yılı | 1958 |
| Üretim yılı sonu | 1961 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Arese bitkisi |
| Uzunluk | 4,71 m |
| Yükseklik | 1,48 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,67 m |
Versiyonlar
- 2000 Berlina
- 2000 Sprint (coupé)
- 2000 Örümcek
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 2.0 | 115 hp | 167 Nm | RWD | 13 s | 0 s | 170 km/s | 1300 kg | 11,3 |
| Benzin | 2.0 Sprint | 115 hp | 167 Nm | RWD | 12,5 s | 0 s | 175 km/s | 1200 kg | 10,4 |
| Benzin | 2.0 Örümcek | 115 hp | 167 Nm | RWD | 12,5 s | 0 s | 175 km/s | 1180 kg | 10,2 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.