Maserati Mistral

Maserati Mistral, 1963-1970 yılları arasında üretilen bir GT modeliydi. Pietro Frua tarafından tasarlanan bu araç, yarışlarda kullanılan ünlü sıralı altı silindirli motorla donatılan son Maserati'ydi. Coupé ve Spyder olarak sunulan bu model şıklık, performans ve zarafeti bir araya getirmektedir. Bu isim aynı zamanda Maserati'nin modellerine ünlü rüzgarların isimlerini verme geleneğini de başlatmaktadır.
Ödüller
Fiyatı Maserati Mistral şuradan başlar 140,000 €, 150,000 $, 120,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Mistral |
| Kod adı | AM109 |
| Segment | Grand Turizm |
| Sunum tarihi | 30/10/1963 |
| Üretim başlangıç yılı | 1963 |
| Üretim yılı sonu | 1970 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,50 m |
| Yükseklik | 1,24 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,73 m |
Versiyonlar
- Mistral Coupé
- Mistral Spyder
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 3.5 I6 | 235 hp | 343 Nm | RWD | 8 s | 26 s | 245 km/s | 1350 kg | 5,7 |
| Benzin | 3.7 I6 | 245 hp | 363 Nm | RWD | 7,5 s | 24 s | 250 km/saat | 1380 kg | 5,6 |
| Benzin | 4.0 I6 | 255 hp | 391 Nm | RWD | 7,2 s | 23 s | 255 km/s | 1400 kg | 5,5 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.