Maserati Mistral

De Maserati Mistral was een GT die tussen 1963 en 1970 werd geproduceerd. Hij werd ontworpen door Pietro Frua en was de laatste voor de weg bestemde Maserati die werd uitgerust met de beroemde zescilinder lijnmotor uit de racerij. Hij is verkrijgbaar als coupé en als Spyder en combineert elegantie, prestaties en raffinement. Met zijn naam begint ook de Maserati-traditie om zijn modellen naar beroemde winden te vernoemen.
Prijzen
De prijs van Maserati Mistral start vanaf 140.000 €, 150.000 $, 120.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati Mistral |
| Codenaam | AM109 |
| Segment | Groot Toerisme |
| Datum van presentatie | 30/10/1963 |
| Startjaar productie | 1963 |
| Einde productiejaar | 1970 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,50 m |
| Hoogte | 1,24 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,73 m |
Versies
- Mistral Coupé
- Mistral Spyder
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 3.5 I6 | 235 pk | 343 Nm | RWD | 8 s | 26 s | 245 km/u | 1350 kg | 5,7 |
| Benzine | 3.7 I6 | 245 pk | 363 Nm | RWD | 7,5 s | 24 s | 250 km/u | 1380 kg | 5,6 |
| Benzine | 4.0 I6 | 255 ea | 391 Nm | RWD | 7,2 s | 23 s | 255 km/u | 1400 kg | 5,5 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.