Maserati Merak

Maserati Merak 1972 ve 1983 yılları arasında üretilen bir spor otomobildi. Bora'ya daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak geliştirilen Merak, tasarımının çoğunu korudu ancak Citroën SM'den türetilen bir V6 motoru benimsedi. Daha kompakt mimarisi ve iki küçük arka koltuğu sayesinde Merak, Maserati GT'nin ruhunu korurken daha fazla çok yönlülük sunuyordu.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Maserati Merak şuradan başlar 70,000 €, 75,000 $, 60,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Merak |
| Kod adı | AM122 |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 05/10/1972 |
| Üretim başlangıç yılı | 1972 |
| Üretim yılı sonu | 1983 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,33 m |
| Yükseklik | 1,13 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,79 m |
Versiyonlar
- Merak 3.0
- Merak SS
- Merak 2000 GT
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V6 3.0 | 190 hp | 255 Nm | RWD | 7,7 s | 25 s | 240 km/saat | 1400 kg | 7,3 |
| Benzin | V6 3.0 SS | 220 hp | 265 Nm | RWD | 7 s | 23 s | 245 km/s | 1400 kg | 6,4 |
| Benzin | V6 2.0 Biturbo | 170 hp | 255 Nm | RWD | 7,9 s | 26 s | 220 km/saat | 1380 kg | 8,1 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu araçla ilgili etiket yok.