Maserati Merak

De Maserati Merak was een sportwagen die tussen 1972 en 1983 werd geproduceerd. Hij werd ontwikkeld als betaalbaarder alternatief voor de Bora en behield veel van zijn design, maar kreeg een V6-motor die was afgeleid van de Citroën SM. Dankzij zijn compactere architectuur en twee kleine achterzetels bood de Merak meer veelzijdigheid, terwijl hij toch de geest van de Maserati GT behield.
Reclame
Prijzen
De prijs van Maserati Merak start vanaf 70.000 €, 75.000 $, 60.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati Merak |
| Codenaam | AM122 |
| Segment | Supercar |
| Datum van presentatie | 05/10/1972 |
| Startjaar productie | 1972 |
| Einde productiejaar | 1983 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,33 m |
| Hoogte | 1,13 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,79 m |
Versies
- Merak 3.0
- Merak SS
- Merak 2000 GT
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V6 3.0 | 190 pk | 255 Nm | RWD | 7,7 s | 25 s | 240 km/u | 1400 kg | 7,3 |
| Benzine | V6 3.0 SS | 220 pk | 265 Nm | RWD | 7 s | 23 s | 245 km/u | 1400 kg | 6,4 |
| Benzine | V6 2.0 Biturbo | 170 pk | 255 Nm | RWD | 7,9 s | 26 s | 220 km/u | 1380 kg | 8,1 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen tag gekoppeld aan deze auto.