Maserati Meksika

Maserati Mexico, 1966 ve 1973 yılları arasında üretilen büyük bir GT idi. Vignale tarafından tasarlanan araç Quattroporte'den geliştirilmiş ve lüks, yüksek performanslı bir grand tourer olarak konumlandırılmıştır. Adı, John Surtees'in 1966 Meksika Grand Prix'sinde Maserati ile kazandığı zafere bir övgüdür. Güçlü doğal aspirasyonlu V8 motorlarla donatılan Mexico, şıklık, konfor ve yüksek performansı bir araya getiriyor.
Ödüller
Fiyatı Maserati Meksika şuradan başlar 90,000 €, 95,000 $, 80,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Meksika |
| Kod adı | AM112 |
| Segment | Grand Turizm |
| Sunum tarihi | 03/11/1966 |
| Üretim başlangıç yılı | 1966 |
| Üretim yılı sonu | 1973 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,74 m |
| Yükseklik | 1,31 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,77 m |
Versiyonlar
- Meksika 4,2
- Meksika 4,7
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 4.2 | 260 hp | 377 Nm | RWD | 7,2 s | 23 s | 240 km/saat | 1650 kg | 6,3 |
| Benzin | V8 4.7 | 290 bhp | 410 Nm | RWD | 6,8 s | 21 s | 250 km/saat | 1680 kg | 5,8 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
