Maserati Mexico

De Maserati Mexico was een grote GT die tussen 1966 en 1973 werd geproduceerd. Hij werd ontworpen door Vignale, ontwikkelde zich uit de Quattroporte en werd gepositioneerd als een luxueuze, krachtige grand tourer. De naam is een eerbetoon aan John Surtees' overwinning met Maserati tijdens de Grand Prix van Mexico in 1966. De Mexico is uitgerust met krachtige atmosferische V8-motoren en combineert elegantie, comfort en hoge prestaties.
Prijzen
De prijs van Maserati Mexico start vanaf 90.000 €, 95.000 $, £ 80.000.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati Mexico |
| Codenaam | AM112 |
| Segment | Groot Toerisme |
| Datum van presentatie | 03/11/1966 |
| Startjaar productie | 1966 |
| Einde productiejaar | 1973 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,74 m |
| Hoogte | 1,31 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,77 m |
Versies
- Mexico 4,2
- Mexico 4,7
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V8 4.2 | 260 pk | 377 Nm | RWD | 7,2 s | 23 s | 240 km/u | 1650 kg | 6,3 |
| Benzine | V8 4.7 | 290 pk | 410 Nm | RWD | 6,8 s | 21 s | 250 km/u | 1680 kg | 5,8 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
