Maserati Khamsin

Maserati Khamsin 1974-1982 yılları arasında üretilen bir GT modeliydi. Marcello Gandini tarafından Bertone için tasarlanan araç, Ghibli'nin yerini almış ve 70'li yıllara özgü çok köşeli bir tarzı benimsemiştir. Maserati'nin Fransız üreticiye ait olduğu dönemin bir sonucu olarak, heybetli arka cam alanı ve Citroën'den türetilen hidrolik yardımın kullanımı ile ayırt edildi. Doğal aspirasyonlu bir V8 motorla donatılan Khamsin, yüksek performansı büyük bir konforla birleştirmektedir.
Ödüller
Fiyatı Maserati Khamsin şuradan başlar 110,000 €, 120,000 $, 95,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Khamsin |
| Kod adı | AM120 |
| Segment | Grand Turizm |
| Sunum tarihi | 01/11/1972 |
| Üretim başlangıç yılı | 1974 |
| Üretim yılı sonu | 1982 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,40 m |
| Yükseklik | 1,16 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,80 m |
Versiyonlar
- Khamsin 4.2
- Khamsin 4.9
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 4.2 | 290 bhp | 390 Nm | RWD | 6,8 s | 21 s | 265 km/saat | 1700 kg | 5,8 |
| Benzin | V8 4.9 | 320 hp | 430 Nm | RWD | 6,2 s | 19 s | 275 km/saat | 1720 kg | 5,3 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.