Maserati Khamsin

De Maserati Khamsin was een GT die tussen 1974 en 1982 werd geproduceerd. Hij werd ontworpen door Marcello Gandini voor Bertone, volgde de Ghibli op en kreeg een zeer hoekige stijl die typisch was voor de jaren '70. Hij viel op door zijn imposante achterruit en het gebruik van hydraulische assistentie afgeleid van Citroën, een gevolg van de periode dat Maserati eigendom was van de Franse fabrikant. Uitgerust met een atmosferische V8-motor combineert de Khamsin hoge prestaties met veel comfort.
Prijzen
De prijs van Maserati Khamsin start vanaf 110.000 €, 120.000 $, 95.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati Khamsin |
| Codenaam | AM120 |
| Segment | Groot Toerisme |
| Datum van presentatie | 01/11/1972 |
| Startjaar productie | 1974 |
| Einde productiejaar | 1982 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,40 m |
| Hoogte | 1,16 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,80 m |
Versies
- Khamsin 4.2
- Khamsin 4.9
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V8 4.2 | 290 pk | 390 Nm | RWD | 6,8 s | 21 s | 265 km/u | 1700 kg | 5,8 |
| Benzine | V8 4.9 | 320 pk | 430 Nm | RWD | 6,2 s | 19 s | 275 km/u | 1720 kg | 5,3 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.