Maserati Indy

Maserati Indy, 1969 ve 1975 yılları arasında üretilen bir GT modelidir. Adı, Maserati'nin Indianapolis 500'deki zaferlerine bir övgüdür. Vignale tarafından tasarlanan bu 2+2 coupé performans, konfor ve çok yönlülüğü bir araya getirmiştir. Mexico'nun dolaylı halefi olan araç, Citroën döneminden önceki son büyük klasik Maserati GT'lerden biri oldu.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Maserati Indy şuradan başlar 80,000 €, 85,000 $, 70,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Indy |
| Kod adı | AM116 |
| Segment | Grand Turizm |
| Sunum tarihi | 30/10/1968 |
| Üretim başlangıç yılı | 1969 |
| Üretim yılı sonu | 1975 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,74 m |
| Yükseklik | 1,26 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,76 m |
Versiyonlar
- Indy 4.2
- Indy 4.7
- Indy 4.9
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 4.2 | 260 hp | 377 Nm | RWD | 7 s | 22 s | 240 km/saat | 1600 kg | 6,1 |
| Benzin | V8 4.7 | 290 bhp | 410 Nm | RWD | 6,5 s | 20 s | 250 km/saat | 1650 kg | 5,7 |
| Benzin | V8 4.9 | 320 hp | 480 Nm | RWD | 6,2 s | 19 s | 265 km/saat | 1680 kg | 5,3 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.