Maserati Ghibli II

Maserati Ghibli II, 1992 ve 1998 yılları arasında üretilen bir GT coupé idi. Biturbo'nun teknik temelleri üzerine geliştirilen model, neredeyse yirmi yıllık bir aradan sonra Ghibli adının Maserati'ye dönüşünü simgeliyordu. Marcello Gandini tarafından tasarlanan model, daha modern ve agresif bir tarz benimsedi. Yüksek performanslı çift turbolu V6 motorlarla donatılan model, döneminin en hızlı Maserati'lerinden biri oldu. Ghibli II aynı zamanda gelecekteki Quattroporte IV'ün teknik temelini oluşturdu.
Ödüller
Fiyatı Maserati Ghibli II şuradan başlar 15,000 €, 16,000 $, 13,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Ghibli II |
| Kod adı | AM336 |
| Segment | Coupé |
| Sunum tarihi | 19/04/1992 |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 |
| Üretim yılı sonu | 1998 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,25 m |
| Yükseklik | 1,30 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,77 m |
Versiyonlar
- 1. Aşama (1992 - 1994)
- Faz 2 GT / Cup / Primatist (1995 - 1998)
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V6 2.0 Biturbo | 306 hp | 373 Nm | RWD | 5,7 s | 19 s | 255 km/s | 1450 kg | 4,7 |
| Benzin | 2.8 V6 Biturbo | 284 hp | 417 Nm | RWD | 5,89 s | 20 s | 255 km/s | 1480 kg | 5,2 |
| Benzin | V6 2.0 Biturbo Cup | 330 hp | 373 Nm | RWD | 5 s | 17 s | 270 km/saat | 1400 kg | 4,2 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.