Maserati Ghibli II

De Maserati Ghibli II was een GT coupé die tussen 1992 en 1998 werd geproduceerd. Hij werd ontwikkeld op de technische basis van de Biturbo en betekende de terugkeer van de naam Ghibli bij Maserati na een afwezigheid van bijna twintig jaar. Het model werd ontworpen door Marcello Gandini en kreeg een modernere en agressievere stijl. Uitgerust met krachtige twin-turbo V6-motoren werd het een van de snelste Maserati's van zijn tijd. De Ghibli II diende ook als technische basis voor de toekomstige Quattroporte IV.
Prijzen
De prijs van Maserati Ghibli II start vanaf 15.000 €, 16.000 $, 13.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati Ghibli II |
| Codenaam | AM336 |
| Segment | Coupé |
| Datum van presentatie | 19/04/1992 |
| Startjaar productie | 1992 |
| Einde productiejaar | 1998 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,25 m |
| Hoogte | 1,30 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,77 m |
Versies
- Fase 1 (1992 - 1994)
- Fase 2 GT / Cup / Primatist (1995 - 1998)
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V6 2.0 Biturbo | 306 pk | 373 Nm | RWD | 5,7 s | 19 s | 255 km/u | 1450 kg | 4,7 |
| Benzine | 2.8 V6 Biturbo | 284 pk | 417 Nm | RWD | 5,89 s | 20 s | 255 km/u | 1480 kg | 5,2 |
| Benzine | V6 2.0 Biturbo Cup | 330 pk | 373 Nm | RWD | 5 s | 17 s | 270 km/u | 1400 kg | 4,2 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.