Maserati 3500 GT

Maserati 3500 GT, 1957 ile 1964 yılları arasında üretilen bir GT modeliydi. Markanın ilk gerçek seri üretim modeli olması nedeniyle Maserati için bir dönüm noktasını temsil ediyordu. Touring tarafından tasarlanan ve daha sonra Vignale tarafından üstü açılabilir hale getirilen model, yarışlardan türetilen altı silindirli motoru sayesinde İtalyan zarafetini, konforunu ve yüksek performansını bir araya getiriyordu. 3500 GT, Maserati'nin küçük ölçekli bir üreticiden daha büyük bir üretim aşamasına geçmesini sağladı.
Ödüller
Fiyatı Maserati 3500 GT şuradan başlar 180,000 €, 190,000 $, 155,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati 3500 GT |
| Kod adı | Tipo 101 |
| Segment | Grand Turizm |
| Sunum tarihi | 14/03/1957 |
| Üretim başlangıç yılı | 1957 |
| Üretim yılı sonu | 1964 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,72 m |
| Yükseklik | 1,32 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,68 m |
Versiyonlar
- 3500 GT Coupé
- 3500 GTi
- 3500 GT Spyder
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 3.5 I6 karbüratörler | 220 hp | 309 Nm | RWD | 8,5 s | 28 s | 230 km/s | 1400 kg | 6,4 |
| Benzin | 3.5 I6 yakıt enjeksiyonu | 235 hp | 323 Nm | RWD | 8 s | 26 s | 240 km/saat | 1420 kg | 6 |
| Benzin | 3.5 I6 Spyder | 235 hp | 323 Nm | RWD | 8 s | 26 s | 240 km/saat | 1450 kg | 6,1 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
