Maserati 3500 GT

De Maserati 3500 GT was een GT die tussen 1957 en 1964 werd geproduceerd. Het betekende een mijlpaal voor Maserati, want het was het eerste echte serieproductiemodel van het merk. Het model werd ontworpen door Touring en vervolgens door Vignale omgebouwd tot cabriolet. Het combineerde Italiaanse elegantie, comfort en hoge prestaties dankzij de zescilindermotor die afkomstig was uit de racerij. Met de 3500 GT kon Maserati overstappen van een kleinschalige fabrikant naar een grotere productie.
Prijzen
De prijs van Maserati 3500 GT start vanaf 180.000 €, 190.000 $, 155.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati 3500 GT |
| Codenaam | Tipo 101 |
| Segment | Groot Toerisme |
| Datum van presentatie | 14/03/1957 |
| Startjaar productie | 1957 |
| Einde productiejaar | 1964 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,72 m |
| Hoogte | 1,32 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,68 m |
Versies
- 3500 GT Coupé
- 3500 GTi
- 3500 GT Spyder
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 3.5 I6 carburateurs | 220 pk | 309 Nm | RWD | 8,5 s | 28 s | 230 km/u | 1400 kg | 6,4 |
| Benzine | 3.5 I6 brandstofinjectie | 235 pk | 323 Nm | RWD | 8 s | 26 s | 240 km/u | 1420 kg | 6 |
| Benzine | 3.5 I6 Spyder | 235 pk | 323 Nm | RWD | 8 s | 26 s | 240 km/u | 1450 kg | 6,1 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
