Fiat 500

Fiat 500 (2020), Fiat'ın ikonik İtalyan şehir otomobili için yeni bir nesle işaret ediyor. Resmi olarak 4 Mart 2020'de Milano'da tanıtılan araç, 2025 sonunda hibrit bir versiyonun gelmesinden önce başlangıçta yalnızca elektrikli bir model olacak. 2007'de piyasaya sürülen önceki neslin aksine, bu yeni 500 elektrikli araçlar için geliştirilen tamamen yeni bir platforma dayanıyor. Tarihi Nuova 500'ün ruhuna sadık tasarımı, modern teknolojisi ve elektrikli ve ardından hibrit güç aktarma organlarıyla Fiat 500, Stellantis'in Avrupa'daki stratejik modellerinden biri haline geliyor.
Ödüller
Fiyatı Fiat 500 şuradan başlar 19,400, 30,000 $, £20,995.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Fiat |
|---|---|
| Ticari isim | Fiat 500 |
| Segment | Şehir |
| Sunum tarihi | 04/03/2020 |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Mirafiori'deki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 3;63 m |
| Yükseklik | 1,53 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,68 m |
| Platform | STLA Mini |
Versiyonlar
- Sedan
- Üstü Açılabilir
- 3+1 (ilave arka yolcu kapısı
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BEV | 500e 24 kWh | 95 hp | 220 Nm | FWD | 9,5 s | s | 135 km/s | 1180 kg | 12,4 |
| BEV | 500e 42 kWh | 118 adet | 220 Nm | FWD | 9 s | s | 150 km/saat | 1330 kg | 11,3 |
| Benzin | 1.0 FireFly Hibrit | 70 hp | 92 Nm | FWD | 16,5 s | s | 167 km/s | 1050 kg | 15 |
Fiat 500 elektrik
Aküler (elektrikli tahrik)
Bu araçla ilgili hiçbir akü yoktur.
Şarj süresi (elektrik motoru)
Arabayı şarj etmek ne kadar sürer? Fiat 500 ?
Bu araçla ilgili şarj süresi yoktur.
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Fiat 500 ile bağlantılı son makaleler:
Sahiplerin görüşleri
Bu arabaya sahip misiniz veya sahip oldunuz mu? Deneyiminizi paylaşın.


