De Tomaso P72

Bu De Tomaso P72 2019'da Goodwood Festival of Speed'de tanıtılan bir süper otomobildir. De Tomaso'nun 1960'ların yarışma prototiplerinden, özellikle de efsanevi De Tomaso P70'ten esinlenen bir otomobille geri dönüşüne işaret ediyor. P72, modern hiper otomobillerden çok farklı bir felsefeyi benimsiyor: hibridizasyon yok, dev ekranlar yok, ancak muhteşem bir neo-retro tasarım, sıkıştırılmış bir V8 ve manuel şanzıman.
Ödüller
Fiyatı De Tomaso P72 şuradan başlar 1.600.000 €, 1.700.000 $, 1.400.000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | De Tomaso |
|---|---|
| Ticari isim | De Tomaso P72 |
| Kod adı | P72 |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 04/07/2019 |
| Üretim başlangıç yılı | 2025 |
| Üretim ülkesi | Almanya |
| Fabrika | Maranello'daki Ferrari fabrikası |
| Uzunluk | 4,41 m |
| Yükseklik | 1,04 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 2 m |
Versiyonlar
- P72 Lansman Sürümü
- P72
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 5.0 Süperşarjlı | 700 hp | 820 Nm | RWD | 3 s | 8 s | 350 km/saat | 1400 kg | 2 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.