Alfa Romeo Montreal

Alfa Romeo Montreal 1970 ile 1977 yılları arasında üretilen bir coupé idi. İlk olarak 1967 yılında Montreal'deki Dünya Fuarında bir konsept olarak sunulmuş, birkaç yıl sonra üretime geçmiştir. Model, Bertone tasarımı ve yarışlardan türetilen V8 motoru ile ayırt edildi ve Montreal'i markanın tarihinde benzersiz bir Alfa haline getirdi. Bugün, en ikonik ve aranan Alfa Romeo'lardan biri olarak kabul edilmektedir.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo Montreal şuradan başlar 60,000 €, 65,000 $, 52,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo Montreal |
| Kod adı | 105 |
| Segment | Coupé |
| Sunum tarihi | 01/03/1970 |
| Üretim başlangıç yılı | 1970 |
| Üretim yılı sonu | 1977 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Arese bitkisi |
| Uzunluk | 4,22 m |
| Yükseklik | 1,20 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,67 m |
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 2.6 V8 | 200 hp | 235 Nm | RWD | 7,1 s | 0 s | 220 km/saat | 1270 kg | 6,3 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
