Alfa Romeo Montreal

De Alfa Romeo Montreal was een coupé die tussen 1970 en 1977 werd geproduceerd. Hij werd aanvankelijk als concept gepresenteerd op de Wereldtentoonstelling van Montreal in 1967 en ging een paar jaar later in productie. Het model viel op door het Bertone-design en de V8-motor die afkomstig was uit de racerij, waardoor de Montreal een unieke Alfa was in de geschiedenis van het merk. Vandaag de dag wordt hij beschouwd als een van de meest iconische en gewilde Alfa Romeo's.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo Montreal start vanaf 60.000 €, 65.000 $, £ 52.000.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo Montreal |
| Codenaam | 105 |
| Segment | Coupé |
| Datum van presentatie | 01/03/1970 |
| Startjaar productie | 1970 |
| Einde productiejaar | 1977 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis Arese plant |
| Lengte | 4,22 m |
| Hoogte | 1,20 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,67 m |
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 2.6 V8 | 200 pk | 235 Nm | RWD | 7,1 s | 0 s | 220 km/u | 1270 kg | 6,3 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
