Alfa Romeo GTA / GTAm

GTA'lar Bertone GT'lerin yarış için geliştirilmiş rekabetçi versiyonlarıdır. İsimleri “Gran Turismo Alleggerita” anlamına gelmektedir.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo GTA / GTAm şuradan başlar 150,000 €, 160,000 $, 130,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo GTA |
| Kod adı | 105 |
| Segment | Coupé |
| Sunum tarihi | 01/06/1965 |
| Üretim başlangıç yılı | 1965 |
| Üretim yılı sonu | 1971 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Autodelta fabrikası |
| Uzunluk | 4,08 m |
| Yükseklik | 1,30 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,58 m |
Versiyonlar
- GTA 1600
- GTA 1300 Junior
- GTAm
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | GTA 1300 | 96 adet | 120 Nm | RWD | 10,5 s | 0 s | 175 km/s | 930 kg | 9,6 |
| Benzin | GTA 1600 | 115 hp | 145 Nm | RWD | 9 s | 0 s | 185 km/s | 950 kg | 8,2 |
| Benzin | GTAm | 200 hp | Nm | RWD | 6 s | 0 s | 240 km/saat | 940 kg | 4 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu araçla ilgili etiket yok.