Alfa Romeo GT Bertone

Bu GT Bertone Bertone tarafından tasarlanan ve 1963 ile 1976 yılları arasında üretilen Alfa Romeo coupeleridir. Giulia'yı temel alan bu coupeler, kısa sürede spor coupeler için bir ölçüt haline gelmiştir.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo GT Bertone şuradan başlar 28,000 €, 30,000 $, £24,000.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo GT Bertine |
| Kod adı | 105 |
| Segment | Coupé |
| Sunum tarihi | 09/09/1963 |
| Üretim başlangıç yılı | 1963 |
| Üretim yılı sonu | 1976 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Arese bitkisi |
| Uzunluk | 4,08 m |
| Yükseklik | 1,32 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,58 m |
Versiyonlar
- Giulia Sprint GT
- GT Junior
- 1750 GTV
- 2000 GTV
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.3 | 89 ea | 118 Nm | RWD | 12 s | 0 s | 170 km/s | 980 kg | 11 |
| Benzin | 1.6 | 109 adet | 140 Nm | RWD | 10,5 s | 0 s | 180 km/s | 1000 kg | 9,2 |
| Benzin | 1.75 | 118 adet | 166 Nm | RWD | 9,5 s | 0 s | 185 km/s | 1040 kg | 8,8 |
| Benzin | 2.0 | 128 adet | 178 Nm | RWD | 9 s | 0 s | 190 km/s | 1060 kg | 8,3 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.