Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta (tip 750/101) 1954'ten itibaren üretildi ve İtalyan markasının tarihinde önemli bir dönüm noktası oldu. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Alfa Romeo'nun küçük ölçekli bir üreticiden daha endüstriyel bir üretime geçmesini sağladı.
Coupé, sedan ve cabriolet olarak sunulan Giulietta, zarafeti, hafifliği ve modern çift üstten eksantrikli motoruyla öne çıkıyordu. Kısa sürede Alfa Romeo'nun yeniden canlanmasının ve büyük bir ticari başarının sembolü haline geldi.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo Giulietta şuradan başlar 35,000 €, 38,000 $, £30,000.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo Giulietta |
| Kod adı | 750/101 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 21/04/1954 |
| Üretim başlangıç yılı | 1954 |
| Üretim yılı sonu | 1965 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Arese bitkisi |
| Uzunluk | 3,98 m |
| Yükseklik | 1,35 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,54 m |
Versiyonlar
Restyling
- 750 serisi (1954 - 1959)
- 101 Serisi (1959 - 1965)
Versiyonlar
- Giulietta Sprint (coupé)
- Giulietta Örümcek
- Giulietta Berlina
- Giulietta Sprint Veloce
- Giulietta Spider Veloce
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.3 | 53 ea | 86 Nm | RWD | 17 s | 0 s | 140 km/s | 900 kg | 17 |
| Benzin | 1.3 Sprint | 65 adet | 98 Nm | RWD | 15 s | 0 s | 155 km/s | 880 kg | 13,5 |
| Benzin | 1.3 Veloce | 80 hp | 110 Nm | RWD | 12 s | 0 s | 165 km/s | 860 kg | 10,7 |
| Benzin | 1.3 Örümcek | 65 adet | 98 Nm | RWD | 15 s | 0 s | 155 km/s | 870 kg | 13,3 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi


