Alfa Romeo Giulietta

De Alfa Romeo Giulietta (type 750/101) werd geproduceerd vanaf 1954 en betekende een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van het Italiaanse merk. Na de Tweede Wereldoorlog kon Alfa Romeo hiermee overstappen van een kleinschalige fabrikant naar een meer industriële productie.
De Giulietta was verkrijgbaar als coupé, sedan en cabriolet en viel op door zijn elegantie, lichtheid en moderne motor met dubbele bovenliggende nokkenas. Het werd al snel een symbool van Alfa Romeo's heropleving en een groot commercieel succes.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo Giulietta start vanaf 35.000 €, 38.000 $, £ 30.000.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo Giulietta |
| Codenaam | 750/101 |
| Segment | Salon |
| Datum van presentatie | 21/04/1954 |
| Startjaar productie | 1954 |
| Einde productiejaar | 1965 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis Arese plant |
| Lengte | 3,98 m |
| Hoogte | 1,35 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,54 m |
Versies
Restyling
- 750-serie (1954 - 1959)
- Serie 101 (1959 - 1965)
Versies
- Giulietta Sprint (coupé)
- Giulietta Spider
- Giulietta Berlina
- Giulietta Sprint Veloce
- Giulietta Spider Veloce
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 1.3 | 53 ea | 86 Nm | RWD | 17 s | 0 s | 140 km/u | 900 kg | 17 |
| Benzine | 1.3 Sprint | 65 ea | 98 Nm | RWD | 15 s | 0 s | 155 km/u | 880 kg | 13,5 |
| Benzine | 1.3 Veloce | 80 pk | 110 Nm | RWD | 12 s | 0 s | 165 km/u | 860 kg | 10,7 |
| Benzine | 1.3 Spin | 65 ea | 98 Nm | RWD | 15 s | 0 s | 155 km/u | 870 kg | 13,3 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
De nieuwste artikelen gekoppeld aan Alfa Romeo Giulietta :

Een 350 pk sterke Alfa Romeo Giulietta TCR die Amerika verovert: hij heeft gewonnen in IMSA tot 2024!

Deze Alfa Romeo Giulietta is de Italiaanse heuvelklimkampioen van 2025, met bijna 400 pk onder de motorkap!

Deze Alfa Romeo Giulietta 1.4L TJet, opgevoerd van 120 pk naar 330 pk, ziet eruit als een GTAm


