Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia, İtalyan markasının premium spor sedan segmentine dönüşünü simgeliyor. 2015 yılında tanıtılan ve 2016'dan itibaren satışa sunulacak olan araç, sürüş keyfini artırmak için tasarlanan Giorgio platformuna dayanıyor.
Arkadan itişli (veya Q4 dört tekerlekten çekişli) mimarisiyle Giulia, iddialı İtalyan stili ve kategorisinin en iyileri arasında kabul edilen sürüş dinamikleri sunarken Alman kriterlerine karşı koyuyor.
Quadrifoglio versiyonu, Ferrari'den türetilen ve Giulia'yı gerçek bir spor otomobil haline getiren çift turbolu V6 motoruyla serinin en üst noktasını temsil ediyor.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo Giulia şuradan başlar 50,000 €, 55,000 $, 45,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo Giulia |
| Kod adı | 952 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 24/06/2015 |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Maranello'daki Ferrari fabrikası |
| Uzunluk | 4,64 m |
| Yükseklik | 1,43 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,86 m |
| Platform | Giorgio |
Versiyonlar
- Giulia (arkadan itişli veya Q4)
- Giulia Süper
- Giulia Veloce
- Giulia Ti
- Giulia Competizione
- Giulia Quadrifoglio
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 2.0L GME | 200 hp | 330 Nm | RWD | 6,6 s | 0 s | 235 km/s | 1470 kg | 7,4 |
| Benzin | 2.0L GME | 280 hp | 400 Nm | AWD | 5,2 s | 0 s | 240 km/saat | 1520 kg | 5,4 |
| Dizel | 2.2L JTDM | 136 adet | 380 Nm | RWD | 9 s | 0 s | 210 km/saat | 1450 kg | 10,7 |
| Dizel | 2.2L JTDM | 160 hp | 450 Nm | RWD | 8,2 s | 0 s | 220 km/saat | 1470 kg | 9,2 |
| Dizel | 2.2L JTDM | 190 hp | 450 Nm | AWD | 7,1 s | 0 s | 230 km/s | 1520 kg | 8 |
| Dizel | 2.2L JTDM | 210 hp | 470 Nm | AWD | 6,8 s | 0 s | 235 km/s | 1540 kg | 7,3 |
| Benzin | 2.9L V6 çift turbo | 510 hp | 600 Nm | RWD | 3,9 s | 0 s | 307 km/s | 1580 kg | 3,1 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Resmi video

Alfa Romeo Giulia ile bağlantılı son makaleler:

Yeni Alfa Romeo Giulia Torino sokaklarında test edilirken yakalandı... tasarım her şeyi değiştiriyor

Bu Çinli uzman Alfa Romeo Giulia'nın şasisini detaylı bir şekilde analiz etti... BMW ve Mercedes ile karşılaştırıldığında verdiği karar şaşırtıcı derecede olumlu

Alfa Romeo, BMW i3'ten neredeyse iki kat daha güçlü bir elektrikli Giulia hazırlıyordu... iptal etmeden önce


