Alfa Romeo Giulia

De Alfa Romeo Giulia markeert de terugkeer van het Italiaanse merk in het segment van premium sportsedans. De Giulia, die in 2015 werd geïntroduceerd en vanaf 2016 verkrijgbaar is, is gebaseerd op het Giorgio-platform en is ontworpen om het rijplezier te vergroten.
Met zijn achterwielaandrijving (of Q4 vierwielaandrijving) kan de Giulia zich meten met de Duitse maatstaven, terwijl hij een assertieve Italiaanse styling en rijdynamiek biedt die erkend worden als een van de beste in zijn categorie.
De Quadrifoglio-versie vormt de top van het gamma, met een twin-turbo V6-motor die is afgeleid van Ferrari en van de Giulia een echte sportwagen maakt.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo Giulia start vanaf 50.000 €, 55.000 $, 45.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo Giulia |
| Codenaam | 952 |
| Segment | Salon |
| Datum van presentatie | 24/06/2015 |
| Startjaar productie | 2016 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Ferrari-fabriek in Maranello |
| Lengte | 4,64 m |
| Hoogte | 1,43 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,86 m |
| Platform | Giorgio |
Versies
- Giulia (achterwielaandrijving of Q4)
- Giulia Super
- Giulia Veloce
- Giulia Ti
- Giulia
- Giulia Quadrifoglio
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 2.0L GME | 200 pk | 330 Nm | RWD | 6,6 s | 0 s | 235 km/u | 1470 kg | 7,4 |
| Benzine | 2.0L GME | 280 pk | 400 Nm | AWD | 5,2 s | 0 s | 240 km/u | 1520 kg | 5,4 |
| Diesel | 2.2L JTDM | 136 ea | 380 Nm | RWD | 9 s | 0 s | 210 km/u | 1450 kg | 10,7 |
| Diesel | 2.2L JTDM | 160 pk | 450 Nm | RWD | 8,2 s | 0 s | 220 km/u | 1470 kg | 9,2 |
| Diesel | 2.2L JTDM | 190 pk | 450 Nm | AWD | 7,1 s | 0 s | 230 km/u | 1520 kg | 8 |
| Diesel | 2.2L JTDM | 210 pk | 470 Nm | AWD | 6,8 s | 0 s | 235 km/u | 1540 kg | 7,3 |
| Benzine | 2.9L V6 twin-turbo | 510 pk | 600 Nm | RWD | 3,9 s | 0 s | 307 km/u | 1580 kg | 3,1 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Officiële video

De laatste artikelen gekoppeld aan Alfa Romeo Giulia :

Deze Chinese expert heeft het chassis van de Alfa Romeo Giulia in detail geanalyseerd... en zijn oordeel in vergelijking met BMW en Mercedes is niet verrassend positief

Alfa Romeo was een elektrische Giulia aan het voorbereiden die bijna twee keer zo krachtig is als de BMW i3... voordat het werd geannuleerd

Voor de prijs van een instap-SUV biedt deze Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio een 510 pk sterke V6... maar er is één voorwaarde


