Alfa Romeo Arna

Alfa Romeo Arna 1983 ve 1987 yılları arasında üretilen kompakt bir otomobildi. İsminin açılımı Alfa Romeo Nissan Autoveicoli olup Alfa Romeo ve Nissan arasındaki işbirliğini yansıtmaktadır. Nissan Cherry'yi temel alan Arna, Japon karoserini Alfa Romeo boxer motorlarıyla birleştirmektedir. Genellikle en atipik Alfa otomobillerinden biri olarak kabul edilen bu araç, umduğu başarıyı yakalayamadı.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo Arna şuradan başlar 15,000 €, 16,000 $, 13,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo Arna |
| Segment | Şehir |
| Sunum tarihi | 01/10/1983 |
| Üretim başlangıç yılı | 1983 |
| Üretim yılı sonu | 1987 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Maranello'daki Ferrari fabrikası |
| Uzunluk | 4 m |
| Yükseklik | 1,34 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,62 m |
Versiyonlar
- Arna
- Arna SL
- Arna Ti
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.2 Boxer | 63 ea | 88 Nm | FWD | 14,5 s | 0 s | 155 km/s | 900 kg | 14,3 |
| Benzin | 1.3 Boxer | 86 adet | 104 Nm | FWD | 11,5 s | 0 s | 170 km/s | 920 kg | 10,7 |
| Benzin | 1.5 Boxer | 95 hp | 120 Nm | FWD | 10,5 s | 0 s | 175 km/s | 940 kg | 9,9 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
