Alfa Romeo Arna

De Alfa Romeo Arna was een compacte auto die werd geproduceerd tussen 1983 en 1987. De naam staat voor Alfa Romeo Nissan Autoveicoli en weerspiegelt de samenwerking tussen Alfa Romeo en Nissan. De Arna is gebaseerd op de Nissan Cherry en combineert een Japans koetswerk met Alfa Romeo boxermotoren. Hij wordt vaak beschouwd als een van de meest atypische Alfa's en kende niet het verhoopte succes.
Reclame
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo Arna start vanaf 15.000 €, 16.000 $, 13.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo Arna |
| Segment | Stad |
| Datum van presentatie | 01/10/1983 |
| Startjaar productie | 1983 |
| Einde productiejaar | 1987 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Ferrari-fabriek in Maranello |
| Lengte | 4 m |
| Hoogte | 1,34 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,62 m |
Versies
- Arna
- Arna SL
- Arna Ti
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 1.2 Boxer | 63 ea | 88 Nm | FWD | 14,5 s | 0 s | 155 km/u | 900 kg | 14,3 |
| Benzine | 1.3 Boxer | 86 ea | 104 Nm | FWD | 11,5 s | 0 s | 170 km/u | 920 kg | 10,7 |
| Benzine | 1.5 Boxer | 95 pk | 120 Nm | FWD | 10,5 s | 0 s | 175 km/u | 940 kg | 9,9 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
