Alfa Romeo AR51 La Matta

Alfa Romeo AR51 “La Matta” 1951 ve 1953 yılları arasında üretilen bir askeri araçtı. İtalyan ordusunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan araç, arazi yetenekleri ve sağlamlığıyla öne çıkıyordu. “La Matta” (deli olan) lakabı, zor koşullardaki şaşırtıcı performansından gelmektedir. Niteliklerine rağmen sadece çok az sayıda üretildi.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo AR51 La Matta şuradan başlar 60,000 €, 65,000 $, 50,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo La Matta |
| Kod adı | AR51 |
| Segment | SUV |
| Sunum tarihi | 20/01/1951 |
| Üretim başlangıç yılı | 1951 |
| Üretim yılı sonu | 1953 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Portello'daki Alfa Romeo fabrikası |
| Uzunluk | 3,60 m |
| Yükseklik | 1,80 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,54 m |
Versiyonlar
- AR51 (askeri)
- AR52 (sivil versiyon)
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.9 | 65 adet | 120 Nm | AWD | 20 s | s | 105 km/s | 1350 kg | 20,7 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.