Alfa Romeo AR51 La Matta

De Alfa Romeo AR51 “La Matta” was een militair voertuig dat tussen 1951 en 1953 werd geproduceerd. Ontworpen om aan de behoeften van het Italiaanse leger te voldoen, viel het op door zijn off-road capaciteiten en robuustheid. Zijn bijnaam “La Matta” (de gek) komt van zijn verrassende prestaties in moeilijke omstandigheden. Ondanks zijn kwaliteiten werd hij slechts in zeer kleine aantallen geproduceerd.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo AR51 La Matta start vanaf 60.000 €, 65.000 $, 50.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo La Matta |
| Codenaam | AR51 |
| Segment | SUV |
| Datum van presentatie | 20/01/1951 |
| Startjaar productie | 1951 |
| Einde productiejaar | 1953 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Alfa Romeo fabriek in Portello |
| Lengte | 3,60 m |
| Hoogte | 1,80 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,54 m |
Versies
- AR51 (militair)
- AR52 (civiele versie)
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 1.9 | 65 ea | 120 Nm | AWD | 20 s | s | 105 km/u | 1350 kg | 20,7 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Geen artikelen gevonden voor deze tag.