Alfa Romeo 1900

Alfa Romeo 1900 1950 ile 1958 yılları arasında üretildi ve İtalyan markası için bir devrime işaret etti. Modern bir monokok yapıya sahip, daha büyük seri üretim için tasarlanmış ilk Alfa Romeo modeliydi. Yüksek performanslı, çok yönlü bir sedan olarak konumlandırılan modelin coupé ve cabriolet versiyonları da mevcuttu. “Yarışları kazanan aile otomobili” sloganı DNA'sını mükemmel bir şekilde özetliyor.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo 1900 şuradan başlar 45,000 €, 48,000 $, 38,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo 1900 |
| Kod adı | 1900 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 05/10/1950 |
| Üretim başlangıç yılı | 1950 |
| Üretim yılı sonu | 1958 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Portello'daki Alfa Romeo fabrikası |
| Uzunluk | 4,44 m |
| Yükseklik | 1,50 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,67 m |
Versiyonlar
- 1900 Berlina
- 1900 Süper
- 1900 TI
- 1900 Sprint (coupé)
- 1900 Süper Sprint
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.9 | 80 hp | 140 Nm | RWD | 15 s | s | 150 km/saat | 1250 kg | 15,6 |
| Benzin | 1.9 TI | 100 hp | 160 Nm | RWD | 13 s | s | 170 km/s | 1250 kg | 12,5 |
| Benzin | 1.9 Süper | 115 hp | 167 Nm | RWD | 12 s | s | 180 km/s | 1200 kg | 10,4 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.