Alfa Romeo 1750 Berlina

Alfa Romeo 1750 Berlina, 1968 ile 1972 yılları arasında üretilen ve Giulia'dan türetilen bir sedandı. Biraz revize edilmiş bir tasarım ve daha güçlü bir motorla daha modern, daha yüksek performanslı bir versiyon olarak konumlandırıldı. Alfa Romeo'nun üst sınıfa geçişini simgeliyor ve 2000 Berlina'nın gelişinin yolunu açıyordu.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo 1750 Berlina şuradan başlar 22,000 €, 24,000 $, 19,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo 1750 Berlina |
| Kod adı | 105 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 01/01/1968 |
| Üretim başlangıç yılı | 1968 |
| Üretim yılı sonu | 1972 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Arese bitkisi |
| Uzunluk | 4,39 m |
| Yükseklik | 1,43 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,56 m |
Versiyonlar
Restyling
- 1. seri (1968 - 1969)
- 2. seri (1969 - 1972)
Versiyonlar
- 1750 Berlina
- 1750 Berlina Enjeksiyon
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.75 karbüratör | 118 adet | 166 Nm | RWD | 10 s | 0 s | 185 km/s | 1050 kg | 8,9 |
| Benzin | 1.75 enjeksiyon | 122 adet | 170 Nm | RWD | 9,5 s | 0 s | 190 km/s | 1080 kg | 8,9 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.