Tomaso Mangusta tarafından

De Tomaso Mangusta 1967 ve 1971 yılları arasında üretilen bir süper otomobildi. Ghia'da Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanan araç, Vallelunga'nın yerini almış ve De Tomaso'nun ilk büyük uluslararası başarısı olmuştur. Mangusta, arka orta motor mimarisi ve her şeyden önce muhteşem çift martı kanatlı arka kaputları ile ayırt edildi. Amerikan Ford V8 ile güçlendirilen araç, egzotik İtalyan tarzını Amerikan gücüyle harmanlayarak geleceğin Pantera'sını müjdeliyordu.
Ödüller
Fiyatı Tomaso Mangusta tarafından şuradan başlar 300,000 €, 320,000 $, 260,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | De Tomaso |
|---|---|
| Ticari isim | Tomaso Mangusta tarafından |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 03/11/1966 |
| Üretim başlangıç yılı | 1967 |
| Üretim yılı sonu | 1671 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,27 m |
| Yükseklik | 1,10 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,83 m |
Versiyonlar
- Mangusta Avrupa
- Mangusta ABD
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | Ford 4.7 V8 | 306 hp | 427 Nm | RWD | 5,8 s | 18 s | 250 km/saat | 1380 kg | 4,5 |
| Benzin | Ford 5.0 V8 | 230 hp | 407 Nm | RWD | 6,5 s | 20 s | 240 km/saat | 1400 kg | 6,1 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.
Sahiplerin görüşleri
Bu arabaya sahip misiniz veya sahip oldunuz mu? Deneyiminizi paylaşın.