Door Tomaso Mangusta

De De Tomaso Mangusta was een supercar die werd geproduceerd tussen 1967 en 1971. Hij werd ontworpen door Giorgetto Giugiaro bij Ghia, volgde de Vallelunga op en werd het eerste grote internationale succes van De Tomaso. De Mangusta viel op door zijn achterste middenmotorarchitectuur en vooral door zijn spectaculaire dubbele vleugelkappen. Hij werd aangedreven door een Amerikaanse Ford V8 en mengde exotische Italiaanse stijl met Amerikaanse kracht, waarmee hij de voorbode was van de toekomstige Pantera.
Prijzen
De prijs van Door Tomaso Mangusta start vanaf 300.000 €, 320.000 $, 260.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | De Tomaso |
|---|---|
| Handelsnaam | Door Tomaso Mangusta |
| Segment | Supercar |
| Datum van presentatie | 03/11/1966 |
| Startjaar productie | 1967 |
| Einde productiejaar | 1671 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,27 m |
| Hoogte | 1,10 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,83 m |
Versies
- Mangusta Europa
- Mangusta USA
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | Ford 4.7 V8 | 306 pk | 427 Nm | RWD | 5,8 s | 18 s | 250 km/u | 1380 kg | 4,5 |
| Benzine | Ford 5.0 V8 | 230 pk | 407 Nm | RWD | 6,5 s | 20 s | 240 km/u | 1400 kg | 6,1 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.
Meningen van eigenaars
Bent u eigenaar of eigenaar geweest van deze auto? Deel uw ervaring.