Maserati Sebring

Maserati Sebring, 1962 ile 1968 yılları arasında üretilen bir GT modelidir. Adı, Maserati'nin 1957 12 Saat Sebring yarışında kazandığı zafere bir övgüdür. Vignale tarafından tasarlanan bu 2+2 coupé, 3500 GT'den türetilen sıralı altı silindirli motoru sayesinde İtalyan şıklığını, konforunu ve yüksek performansını bir araya getirmektedir. Sebring, 1970'lerin V8 GT'lerinin gelişinden önceki son büyük klasik önden motorlu Maseratis'lerden biriydi.
Ödüller
Fiyatı Maserati Sebring şuradan başlar 85,000 €, 90,000 $, 75,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Sebring |
| Kod adı | AM101 |
| Segment | Grand Turizm |
| Sunum tarihi | 15/03/1962 |
| Üretim başlangıç yılı | 1962 |
| Üretim yılı sonu | 1968 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,50 m |
| Yükseklik | 1,30 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,72 m |
Versiyonlar
Restyling
- Seri I (1962 - 1965)
- Seri II (1965 - 1968)
Versiyonlar
- Sebring 3500 GT
- Sebring 3700 GT
- Sebring 4000 GT
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 3.5 I6 | 235 hp | 343 Nm | RWD | 8,5 s | 27 s | 235 km/s | 1450 kg | 6,2 |
| Benzin | 3.7 I6 | 245 hp | 363 Nm | RWD | 8 s | 25 s | 240 km/saat | 1480 kg | 6 |
| Benzin | 4.0 I6 | 255 hp | 392 Nm | RWD | 7,5 s | 24 s | 250 km/saat | 1500 kg | 5,9 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.