Maserati Ghibli

Maserati Ghibli 1967 ile 1973 yılları arasında üretilen bir GT modeliydi. 1966 Torino Otomobil Fuarı'nda tanıtılan model, uzun kaputu, çok alçak profili ve güçlü V8 motoru sayesinde kısa sürede Maserati'nin en ikonik otomobillerinden biri haline geldi. Ghia'da Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanan model, Ferrari Daytona ve Lamborghini Miura ile doğrudan rekabet etmiştir. Ghibli lüks, performans ve İtalyan zarafetini bir araya getirmektedir.
Ödüller
Fiyatı Maserati Ghibli şuradan başlar 180,000 €, 195,000 $, 155,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Maserati |
|---|---|
| Ticari isim | Maserati Ghibli |
| Kod adı | AM115 |
| Segment | Grand Turizm |
| Sunum tarihi | 03/11/1966 |
| Üretim başlangıç yılı | 1967 |
| Üretim yılı sonu | 1973 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,69 m |
| Yükseklik | 1,16 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,79 m |
Versiyonlar
- Ghibli Coupé
- Ghibli Spyder
- Ghibli SS
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | V8 4.7 | 310 hp | 480 Nm | RWD | 6,8 s | 20 s | 265 km/saat | 1580 kg | 5,1 |
| Benzin | V8 4.9 SS | 335 hp | 490 Nm | RWD | 6,2 s | 18 s | 280 km/saat | 1600 kg | 4,8 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu araçla ilgili etiket yok.